לימודי קידום אתרים

כולם מדברים על תחום ה-SEO בתור משהו מאוד מעורפל במקרה טוב, במקרה הרע, מדברים על זה כאילו זה קסם, "בוא תשים את האתר שלי במקום הראשון בגוגל", עכשיו מעבר לזה שזה רחוק מהאמת ומדובר בעבודה רבה, מרובה וסזיפית לאורך של תקופה ארוכה, זה גם מאוד מסודר ולא כזה "מעורפל" כמו שעשו את זה.

קידום אתרים זה בעצם תהליך של אופטימיזיה למנועי חיפוש, ולכן קוראים לזה SEO, Search Engine Optimization. רעיון הSEO הוא בעצם לעמוד בקווים המנחים של גוגל, בעצם לקחת את כל מה שגוגל מבקש ולפרוס את זה לזמנים, תהליכים מסודרים וכמובן, בעלי מקצוע שיתאימו לכל אחד מהנושאים, לצורך העניין, ב-SEO יש הרבה מאוד נושאים טכניים, החל מקיצור זמני טעינה של האתר (גוגל בדיוק כמו גולש ממוצע, לא רוצה להיכנס לאתרים שלוקח להם זמן רב להיטען) ועד לנושא האבטחה, גוגל מאוד מאמין באבטחת המידע של הגולשים. (גם אם זה לפעמים אתר קטן ופשוט של רואה חשבון מחדרה)

אז איפה בעצם אפשר או יותר נכון, איפה כדאי ללמוד קידום אתרים?

בתור התחלה, בואו נדבר על האפשרויות שקיימות בחוץ בעולם הלימוד בתחום:

  • מכללה לקידום אתרים (כמו ג'ון ברייס, האקר יו, קואליקס וכו')
  • קורס אונליין לSEO
  • מאמרים על עולם הSEO מתוך כל האתרים המכובדים של עולם הSEO (מוז, SEL וכו')

ללמוד קידום אתרים זה לא עניין של כמות, זה עניין של דיוק בהתאם לרצון / תכנון העתידי של הסטודנט. אחרי הכל, הכל שאלה של "מה אנחנו רוצים לעשות לאחר הקורס"? למשל, באם הסטודנט רוצה ללמוד SEO בשביל ללמוד לקדם אתר ספציפי משלו, כדאי מאוד שייקח קורס אונליין או אפילו שיקרא כמה מאמרים חזקים של המקדמים החזקים בישראל, או כמובן, תותחים בחו'ל כמו בריאן דין שמוכר בזכות המאמרים המאוד מאוד מאוד ארוכים שלו שנותנים ערך רב לגולש וכמובן, אין סודות, הכל פתוח וגלוי.

אך אם סטודנט רוצה ללמוד קידום אתרים על מנת להפוך להיות מקדם אתרים מן המניין, כלומר, להיות פרילנסר שרוצה לקדם כמה וכמה פרויקטים במקביל, כדאי מאוד ללמוד במסגרת של מכללה לקידום אתרים על מנת להגיע לרמה הגבוהה ביותר ברמת התיאוריה וגם, לדעת ללמוד מהגדולים איך מנהלים כמה פרויקטים במקביל. ולא רק בתיאוריה, אלא גם בפרקטיקה.

לימודי קידום אתרים אורגני צריכים להיות בצורה מבוקרת, כלומר, גם אם מדובר בלימודים בעזרת מאמרים מקצועיים בתחום, כדאי מאוד להתלוות למקדם אתרים מקצועי על מנת לכוון אתכם למאמרים הנכונים לפי ציר זמן נכון בהתאם לפרויקט שאותו אתם מקדמים.

לדעתנו המקצועית, גם אם אתם לומדים קידום אתרים אורגני בגוגל בעזרת מכללה ייעודית לקידום אתרים (כדאי מאוד שהיא ייעודית כמובן ולא "על הדרך") כדאי מאוד להתחבר לכמה מהתלמידים שלידכם על מנת להגיע למצב שתוכלו להתקבץ לאחר מכן ולעשות כמה שיעורים ביחד בזמנכם הפנוי. מומלץ מאוד לאלו שבאמת רוצים להתחבר למקצוע ולשמוע דעות שונות שיוכלו לכוון אתכם אף יותר מתמיד, בטח שיותר מאשר תנסו ללמוד זאת בעצמכם.

לרשימת מכללות חזקות בישראל לקידום אתרים – SEO:

יצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד